Exmutter

4.5G’nin Cep Telefonu Kullanıcıları İçin Zararları

Herkesin bildiği gibi bu gece 4.5G teknolojisi ile nihayet tanışıyoruz. Peki bunun zararı nedir ? Kullanıcılar etkisi neler ? Cebe yansıyacak mı ?

img

Ülkemiz için bu çok güzel bir teknoloji, bu durum da hemen hemen internet hızı 10 katına çıkmış olacak. Kullanmaya başlayacağınız da eğer 10 GB büyüklüğündeki bir filmi 6 saat gibi bir saatte inerken bu 10 GB filmi 4.5G teknolojisi ile 1 saatte indirebiliriz.
Evet dediğimiz gibi bu gerçekten ülkemiz için çok güzel ve gerekli bir gelişme fakat şimdi beraber bu işin diğer yüzüne bakalım. Ne dersiniz ?
4.5Gnin kullanıcılar için zararları nelerdir? İlk olarak cebinizde bir yedek batarya taşımayı unutmayın fakat çoğusu akıllı telefon kullandığı için ve çoğu akıllı telefonun bataryası çıkmadığı için yanınızda taşınabilir batarya taşımayı unutmayın. Çünkü 4.5G demek hız demek. Bu hızı da enerji şarj gerek. Yani anlayacağınız 4.5G teknolojisi ile akıllı telefonlarımız daha çok şarj tüketecek ilk olumsuz tarafı bu olarak söyleyebiliriz.
Diğer bir olumsuz tarafı ise faturalar artık yüksek gelecek. Şimdilerde olduğu gibi 25-30 TL civarındaki paketleri unutun artık. Bu kadar yüksek performansı sunan operatör şirketleri bu fiyatlardan size bu hızlı teknolojiyi vermezler. Artık faturalar yüksek bir şekilde gelecek, internet-sms-dakika paketleri artık yüksek fiyatlarda olacak. Herkes bu 4.5G teknolojisinin ne kadar güzel olduğunu söylüyor fakat kimse işin diğer yüzüne bakmıyor. Şimdi operatörlerin açıkladığı bazı rakamlar var fakat bu rakamlara pek inanmayın lütfen çünkü bunlar bir süreliğine daha sonra bu fiyatlar yükselecektir. Halihazırda açıklanan rakamlarda yüksek zaten.
Son olarak internet kotası durumuna değinelim. Şimdi bir kullanıcı 2 GB internet ile 1 ay idare ettiğini söylüyor bu herkes için geçerli değil tabi genel anlamda düşününce durum bu şekilde. 4.5G teknolojisi ile artık kimseye 2 GB internet 1 ay boyunca yetmeyecek. Çünkü internet hızlı olunca kotadan da çok gitmesi doğaldır. Bu yüzden 4.5G teknolojisine geçenler internet kotalarınıza dikkat edin lütfen özellikle de faturalı hat kullanan kullanıcıların daha da dikkat etmesi gerekir ki ay sonu fatura geldiği zaman şoka uğramasınlar.

Olumsuz olayları şimdi de maddeleyelim

img


  • 4.5G hız demek olduğu için, hız da güç istediği için batarya tüketimi hızlı olacak.

  • Teknoloji ile birlikte şirketlerin giderleri arttığı için faturalarda yüksek tutarlar olacak.

  • Eskisi gibi 2GB internet paketi 4.5G kullanıcılarına bu paket artık yetmeyecek.


(1)
Sayfa Yükleniyor

Konu ve Kullanıcı Şikayet